Keçiören Aşağı Eğlence Giresun Caddesi 1/8 Keçiören / Ankara

Gelin Buketinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

15.10.2019
139
Gelin Buketinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Etka Lina ile düğünde veya kınada seçmen gereken gelin buketleri hakkında bilgi alabilirsin. 16. Yüzyıldan beri gelinlerin kullandığı gelin buketleri, hoş kokuları sebebiyle tercih ediliyordu. Çünkü insanlar genellikle yaz aylarında evlendiği için güzelliklerin kendilerini takip edeceğine inanılıyordu. Bu yüzden sende Ankara gelin buketçisi araması yaparken mevsimi ve uygun mekanı önceden planlamış olman gerekiyor. Bu süreçte iki önerimiz var. İster canlı çiçek kullanabilir ister yapay çiçek kullanabilirsin.

Eğer canlı kullanmak istiyorsan, daha çok mevsim çiçeklerine yönelerek, hem güzel bir tasarım yaptırabilir hem de maliyetten tasarruf edebilirsin. Tabi ki yeteneğiniz varsa kendi buketinizi de yapabilirsiniz. Düğün gününde zaten gelinlik ve aksesuarlar derken biraz yorulabileceğin için gelin buketini kolay taşıyabileceğin şekilde tasarlatmalısınız. Minimal tasarımlar yaptırarak, odak nokta her zaman sen kalabilirsin. Çiçek büyüdükçe dikkat çekiciliğin başka yöne kayacaktır. En önemli nokta ise çiçeğin seninle uyumlu olmasıdır. Beyaz bir gelinliğe de beyaz bir buket yakışırdı. Fakat yinede beyazların arasına farklı renkler serpiştirerek, zenginlik katabilirsin.

Gelin Buketi Nasıl Seçilmelidir?

Eğer bu konuda kendine güvenmiyorsan, Ankara gelin buketçisi olarak bizi tercih edebilirsin. Gelinliğin gösterişli olacaksa, çiçekler biraz daha sade görünmelidir. Beyaz gül, kırmızı gül ve zambaklar balık kesim gelinlikler için idealdir. Mevsim çiçekleri, lavanta ve papatyalar ise sade bir gelinliğe şıklık katacaktır. Düğünü kapalı alanda yapmayı planlıyorsan bu sefer düğün konseptine uygun çiçekleri tercih edebilirsin. Masaları ve duvarları çiçeklerle donatabilirsin.

Eğer çiçekler canlı olacaksa canlılığını yitirebileceği için saç spreyi kullanabilirsin. Biraz üstlerine püskürterek, uzun süre dayanıklılık sağlayabilirsin. Bunun yanında parlaklık ve tazelik için çiçek coşturan spreyi alabilirsin. Etka Lina ile herhangi bir buket seçmek konusunda kararsız kalmayacaksın. Çünkü birçok örnek web sitemizde bulunuyor. Gelin çiçeği ve gelin buketi hakkında bilginiz yoksa uzman çalışanlarımızdan yardım alabilirsin. Bunun yanında mevsim çiçeklerinin özelliklerinden haberdar olabilirsin.  Düğün gününden önce hazır olacak buketiniz, koruyucu önlemler alınarak teslim edilmektedir. Bu sayede en şık ve en güzel gelin sen olabilirsin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp Destek