Keçiören Aşağı Eğlence Giresun Caddesi 1/8 Keçiören / Ankara

Gelin Porselen Makyaj Uygulaması

30.04.2017
1.008
Gelin Porselen Makyaj Uygulaması

Makyaj uygulamasında ( Mac) makyaj ürünleri kullanmaktayız.

Makyaj yapmak bayanların ve genç kızların vazgeçilmez bir hobisidir, aynı zamanda güzelleşmek ve gençleşmek için kullandıkları bir yöntemdir. Makyaj malzemeleri teknolojinin gelişmesiyle günümüzde daha kolay, pratik ve çeşitli hale gelmiştir. Her cilde özel olarak üretilmiş makyaj malzemeleri bulunmaktadır.

Porselen makyaj kişiyi tamamen değiştirir kişinin daha genç ve güzel olmasını sağlar, porselen makyaj aynı zamanda erkekler içinde uygulanabilir, porselen makyajı özellikle erkek oyuncular üzerinde rolleri gereği kullanırlar. Porselen makyajın daha ağır ve dizi veya filmlerde kullanılan türü ise plastik makyajdır. Porselen makyaj adından da anlaşılacağı üzere cildinizi porselen gibi pürüzsüz ve güzel göstermeye yarar.

Porselen makyaj günlük makyajdan daha zahmetli ve daha çok malzeme ile yapılan makyajdır. Porselen makyaj yapmak için kapatıcı, fondöten, pudra, ruj, parlatıcı, aydınlatıcı, dudak kalemi, renkli göz kalemleri, fırçalar, far paletleri, takma kirpikler, allıklar, maskara ve rimeller, kontör paletleri kullanılır. Porselen makyaj selfie makyajı olarak da bilinmektedir. Fotoğrafta yüzdeki makyaj renkleri net ve güzel olarak görünmektedir.

Yüze en son uygulanan pudra uygulaması makyajın sabitlenmesini, akmasını önlemek için yapılır. Pudra uygulaması makyaj pişirmek olarak da bilinir. Porselen makyaj için makyaj bittikten sonra yüze bebek pudrası uygulanır, bu pudra yüzde 5 dakika kadar bekletildikten sonra bir fırça yardımı ile süpürülür. Böylelikle cilde porselen gibi pürüzsüz bir görünüm verilmektedir.

Her insanın zevkleri ve renkleri farklıdır, porselen makyaj daha çok düğün, nişan, doğum günü, yılbaşı kutlaması, kına geceleri, özel geceler gibi zamanlarda uygulanır. Porselen makyaj renkleri o zamanın moda renkleri ya da giyinilen elbise, abiye gibi giysilerin renklerine uygun olarak seçilir. Günümüzde porselen makyajlarda moda olan daha çok gölgeli ve buğulu göz makyajları uygulanır. Yüz hatlarını belirginleştirmek için ise yüze kontur uygulaması yapılır.

Porselen makyaj daha çok özel günlerde tercih edilmelidir.

Sizlerde Yaptığımız porselen makyaj örneklerini görmek isterseniz web sayfamızın galeri bölümüne veya instagram sayfamıza bakabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp Destek