Keçiören Aşağı Eğlence Giresun Caddesi 1/8 Keçiören / Ankara

Hazır Duvak Nedir ? Hazır Duvak Çeşitleri Nelerdir ?

08.05.2018
3.829
Hazır Duvak Nedir ? Hazır Duvak Çeşitleri Nelerdir ?

Tesettür  Hazır Duvağa Dair Herşeyi Bu Yazımızda Bulabilirsiniz…

Sipariş İçin Tıklayınız…

HAZIR DUVAK

Son yıllarda tesettürlü gelinleri düşünerek tasarlanılan hazır duvaklar. Hem gelinliği şıklık kazandırarak tamamlamış oluyor hem de tesettürlü genç kızların hayallerini süslüyor. Kullanımı kolay. 5 dakikada birkaç iğne ile normal eşarp bağlar gibi direk bone üzerine takılabiliyor. Bazen tek parçadan bazen de 3 parçadan oluşabiliyor. Drape, aksesuar ve duvak olarak.

Fiyatları 50 TL den başlayıp el işçiliğine göre ve süslenen taşlara göre yükselebiliyor. Modacılardan, gelinlikçilerden, gelinlik mağazalarından ve bazı internet sayfalarından kolaylıkla temin edebilirisiniz. Düğün günü taktırmak için, tesettürlü gelinlere hizmet veren kuaförlerden yâda hazır duvağı satın aldığınız yerden yardım alabilirsiniz. Ayrıca zevkinize ve gelinlik modelinize göre özel olarak da tasarlattırabilirsiniz.

HAZIR DUVAK NEDİR

Gelinlik giymek her genç kızın hayalidir. Gelinlik ve aksesuarlarının seçimi düğünden aylar öncesinde başlar. Öyle ki daha ortada damat yokken bile hayaller kurulur. Nasıl bir gelinlik istendiğine çocukken karar verilir. Bu denli değerlidir. Gelinliğin altına giyilecek ayakkabıdan, saçınıza takılacak taç ve duvağa kadar her detay önemlidir.

Tesettürlü gelinler için geçmişte uzun yıllar bu detaylar hayaldi. Gelinlik seçilir beyaz bir eşarp ile tamamlanırdı. Seçenek yoktu. İmkânlar ancak gelinliği bir beyaz eşarpla tamamlayacak kadardı. Son yıllarda bu durum değişti. Artık gelin başı yapan kuaförler gelin eşarbı ve duvak süslemesi de yapmaya başladı. Bazı modacılar bu konuda uzmanlaştı. Sırf gelin eşarp ve duvağı üzerine çalışmalar yapmaya başladı.

Sonuç olarak hazır duvaklar ortaya çıktı. Direk bone üzerine geçirilen duvaklar 3 parçadan da oluşabiliyor. El işçiliğine göre fiyat değişikliği gösterebiliyor.

HAZIR DUVAK KOLAYLIĞI

Tesettürlü genç kızların son yıllarda rağbet ettiği bir aksesuarda hazır duvaklardır. Gelinlik üzerine basit beyaz eşarpların yerini şık, gösterişli ve gelinliğe yakışır hazır duvaklar almıştır.

Gelin başı eşarbınızı ve duvağınızı yaptırırken saatler süren duvak dikme ve taşlarla süsleme eziyetinden hazır duvakla kurtulmuş oluyorsunuz. 5 dk çok pratik takılıyor ve çıkarılıyor olması sizi yormayacaktır. Sadece birkaç iğne ile normal eşarp bağlar gibi kolay olacaktır.

Düğün öncesi ve sonrası hem zamandan kazanmış olacaksınız hem de zaten yorucu geçen düğün merasimlerinde bir de bununla uğraşmayacaksınız. Sonuç olarak da muhteşem bir görüntü çıkacak ortaya.

Hazır duvakların tek parçadan oluşması ise ayrı bir kolaylık. Kendi zevkinize göre hayallerinizdeki gelinliği tamamlayacak ve sizi hiç yormayacak hazır duvaklar siz tesettürlü gelinlere tavsiyemizdir.

KOLAY HAZIR DUVAK

Gelinlik diyince akla ilk gelen şey duvak olur. Tesettürlü gelinlerimizin de en büyük derdidir. Aylar öncesinden başlar, gelinlik eşarbımı kime yaptırmalıyım, duvağımı istediğim gibi yapabilir mi kuaförler vs vs…

Bu aşamada devreye hazır duvaklar giriyor. Son zamanlarda kolay kullanımı ve kuaförlere verilen paralardan daha ucuz olması dikkatleri çekiyor.

Birkaç dk da bone üzerine birkaç iğne ile tutturulup gelinin düğüne hazır olması, hazır duvak kolaylığını gözler önüne sermekte.

Hem düğün öncesi duvağınızı takarken hem düğün sonrası çıkarırken size büyük kolaylık olacaktır. Hem de vakitten tasarruf edeceksiniz. Düğün yorgunluğu ve koşturması arasında birde duvakla uğraşmamış olacaksınız. Hayallerinizi süsleyen duvak modelini hazır duvak tasarımlarında bulmanız kolay. Seçeneğinizin çok olduğu gibi kendi isteğinize göre de tasarlattırabilirsiniz.

 

Etka Lina

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp Destek