Keçiören Aşağı Eğlence Giresun Caddesi 1/8 Keçiören / Ankara

Kapalı Gelin Başı Yapımı

03.05.2017
2.063
Kapalı Gelin Başı Yapımı

Tesettürlü gelinler daha çok kapalı gelin başını tercih ederler, gelin adayları daha önceden belirledikleri bir modelle tesettürlü bayan kuaförlerinde istedikleri gelin başını yaptırabilirler. Kapalı gelin başlarına eşarp ile saç gibi modeller verilebilir, değişik tarzda yapılmış taçlar, aksesuarlar, çiçekler, taşlı tokalar kullanabilirler. Kapalı gelin başına uygulanacak işlemler oldukça zahmetlidir. Gelin başı yapılmadan önce bone ile saç kapatılır, üzerine eşarp katlanarak gül, çiçek, dalga şekilleri verilir. Kapalı gelin başı için gelin adayları bu şekilleri kataloglardan daha önce inceleyerek seçebilirler.

Kapalı gelin başı modelleri günümüzde oldukça gelişme göstermiş ve teknolojinin sağladığı kolaylıklarla daha güzel ve daha pratik bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Kapalı gelin başlarını genellikle tesettürlü gelinler kullanmaktadırlar. Kapalı gelin başına uygun olarak tesettürlü gelin adaylarına eşarp bağlama şekillerine göre gelin makyajı yapmak gerekmektedir.

Günümüzde oldukça moda olan kapalı gelin başı modelleri bulunmaktadır, kapalı gelin başına ek olarak kapalı bir duvak tercih etmek gerekmektedir. Duvak eşarp üzerinde durmalı, duvağın üzerindeki taş dantel köpür gibi desenler gelinlikle aynı zamanda da eşarpla uyum içerisinde olmalıdır. Kapalı gelin başı modellerine özel olarak üretilmiş gelin taçları bulunmaktadır, gelin taçları inciler ile süslenmiş ya da taşlı olabilir, kır düğünleri için çiçekli taçlar seçilebilir. Taç modelleri eşarp üzerinde güzel durmalı ve gelinlik ile uyum sağlamalıdır. Kır düğünleri için kapalı gelinlerin tercihi renkli çiçekler ise gelin çiçekleri gelin taçlarıyla uyum sağlayabilir.

Kapalı gelin başı düğün, nişan, kına olarak gruplara ayrılır. Gelin adaylarının kına ve nişan giysileri farklıdır. Kına ve nişan giysileri değişik renklerde olabilir bunun için tesettürlü gelin adayları kına ve nişan kıyafetleriyle uyum sağlaması için aynı renkte eşarp seçebilirler.

Ankara Tesettür Türban Tasarım

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. meryem arslan dedi ki:

    Iyi gunler bende turban tadarim eyitimi almak istiyorum nasil ulasabilirim size..

  2. Yasemin Altuntaş dedi ki:

    Merhaba türban eğitimi ağlamak istiyorum. Nasıl ulaşabilirim.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp Destek