Keçiören Aşağı Eğlence Giresun Caddesi 1/8 Keçiören / Ankara

Nedime Nedir?

14.10.2019
344
Nedime Nedir?

Gelinlerin baş yardımcılarından olan nedimeler, düğün veya kına gecelerinde gereken her şeyi yapmaya hazır bulunmaktadır. Gelinlik, buket ve aksesuar seçimine kadar birçok şey hakkında yükünüzü hafifletebilirler. En önemlisi de tesettür gelin başı konusunda büyük yardımları dokunacaktır. Düğününüzün büyüklüğüne göre nedime sayısı değişiklik gösterebilir. Bu size kalmış. İster arkadaşlarınız arasından ister akrabalarınız arasından seçim yapabilirsiniz.

Nedimelerin görevleri sadece düğün sırasında değil düğünden öncesinde de bulunmaktadır. Aslında zaten birçok arkadaş ister istemez nedimelik yapmaktadır. Düğün sırasında sizi temsil edecek olan nedimeler, sizinle uyumlu kıyafetler ve aksesuarlar takmaktadır. Fakat ön planda daima siz olursunuz. Örneğin siz beyaz renk giyinirken nedimeler ise pembe, mor, mavi gibi renkleri tercih ederler. Nedimeler ve siz de muhafazakâr yapıda insanlarsa gelin başlarının benzersiz olması için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede düğün ve kına gecesinin sahibi herkes tarafından kolaylıkla ayırt edilebilir.

Nedimelerin Özellikleri

Nedimeler kendini öncelikle kıyafet konusunda gelinden ayırmaktadır. Daha sonra bileklerine taktıkları bileklikler ile bunu gösteriyorlar. Nedimelerin aynı renkte kıyafet giymesinin sebebi, antik Roma’dan gelen nazar inanışıdır. Tabi günümüzde bir moda ve gelenek halini almaya başladı. Nedime bileklikleri de oldukça şık tasarlanmaktadır. Bir gelin buketinin sıkıştırılmış hali gibi olabilirler. Üzerine takılacak aksesuarlar çiçekler, boncuklar olabilir. Hepsinde olduğu gibi bileklikler de uyum içinde olmalıdır.

Kordon kısmı bazen ipten oluşurken bazen inciden oluşabilir. Mevsime göre tercihler yapabilirsiniz. Siz ve nedimeleriniz tesettür gelin başı yaptıktan sonra nedime taçları ile parıldayabilirsiniz. Ülkemizde çok yaygın olmasa da yenilikçi bir düğün sunabilirsiniz. Etka Lina, özel düğün tasarımları ve gelin başı konusunda eğitimli çalışanları bünyesinde barındırmaktadır. Bu sayede aklınıza takılan her soru hakkında bilgi alabilirsiniz. Nedimelere, düğüne, konsepte, mekâna ve kıyafetlere uygun gelin başı yaptırmak artık tereddüt ettiğiniz kadar zor olmayacak. Yüzünüzün güzelliğini ön plana çıkaran tasarımlar sayesinde dikkat çekiciliğinizden hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz. İster gösterişli ister sade ister geleneksel bir gelin başı ile hayal ettiğiniz düğünü yapabilecek ve ömür boyu hatırlayabileceksiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp Destek