Keçiören Aşağı Eğlence Giresun Caddesi 1/8 Keçiören / Ankara

Tesettür Gelin Başı

27.04.2017
500
Tesettür Gelin Başı

Geçmişten günümüze kadar bayanlar çeşitli makyaj malzemeleri, çeşitli güzellik formülleri kullanmışlardır. Günümüzde de teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha kolay ve daha kaliteli makyaj malzemeleri, tesettür ürünleri üretilmeye başlamıştır. Geçmiş günlerde oldukça moda olan saç modelleri bulunmaktadır, günümüzde ise tesettür modası daha çok gelişme göstermiştir. Saç modelleri, eşarp bağlama şekilleri de 80’ler ve 90’lar da tesettür gelin başı yapımı modelleri değişiklik göstermiş, tesettür gelin başı geçmişteki kullanılan modeller de tekrar moda olmuştur.

Günümüzde birçok tesettür gelin başı modellerini yayınlayan moda dergileri bulunmaktadır, en çok kapalı bayanlar tarafından tercih edilen modeller oldukça rağbet görmektedir. Kapalı gelinlikle birlikte tesettür gelin başı modelleri uyum içerisinde olmalıdır.

Tesettür gelin başı modelleri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir, gelin adayları kendi zevkine göre istedikleri modelleri kuaföre anlatarak yaptırabilirler. Tesettür gelin başı modelleri katalogları her kuaförde bulunmaktadır, gelin adayları düğünlerinde ya da nikahlarında kullanacakları tesettür gelin başını daha önceden provasını yaptırarak beğenmedikleri bir bölümü varsa değiştirerek kuaförlerinden isteyerek yaptırabilirler.

Tesettürlü gelin başı yapımında kullanılacak eşarbın, bonenin kumaş kalitesi ve kumaş türü önemlidir. Tesettürlü gelin başı yapımlarında gelin başının üzerine taşlar, çiçekler ve inciden yapılmış tokalar da kullanılabilir. Tesettür gelin başına uygun olarak duvak seçilmesi gerekmektedir.

Kuaförlerde en çok tercih edilen ve en fazla maliyeti olan saç yapımı gelin başıdır, tesettürlü gelin başı fiyatları da buna göre değişiklik göstermektedir. Tesettürlü gelin başı yaptıracak gelin adayları, düğünlerinin tarihlerini önceden belirlemeli ve ona göre kuaförden randevu almaları gerekmektedir. Randevu haricinde tesettürlü gelin başı provasına katılıp gelinlikleriyle birlikte tesettürlü gelin başlarının uyumlarını deneyip ona göre bir tesettürlü gelin başında bir değişiklik yapıp beğenmedikleri yerleri değiştirme avantajını yakalayabilirler.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp Destek